Üçüncülük yaramıyor

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
Dünya Kupası’nda en iyi dört üçüncü arasına giren dört takım da çeyrek finali göremedi.
26/06/2019 - 01:03
2019 Dünya Kupası’nda çeyrek finale kalan sekiz takım belli oldu. Bu sekiz takım arasında ise gruplarını üçüncü sırada bitiren takımlar yer alamadı.
 
Dünya Kupası’na bu sezon 24 takım katıldı. İkinci turda,16 takımı buluşturmak için sekiz grubun ilk ikisinin yanı sıra dört tane de üçüncü yola devam etti. Fakat üçüncüler çeyrek finali göremedi.
 
En iyi üçüncü Brezilya, ev sahibi Fransa ile eşleşti. Üçüncüler arasında da çeyrek finale en çok onlar yaklaştı. 90 dakikası 1-1 sona eren maçta ev sahibine 2-1 mağlup oldular.
 
B Grubu’nu üçüncü sırada bitiren ve daha önce Dünya Kupası’nda şampiyonluk yaşayan Çin ise İtalya’ya 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.
 
Kamerun, İngiltere’ye 3-0 mağlup olurken olaylı bir maça imza attı. Bir diğer Afrika takımı Nijerya da Almanya’ya aynı skorla boyun eğdi.
 
2015 Dünya Kupası’nda da aynı statü işlemiş ve yine benzer bir sonuç çıkmıştı. En iyi dört üçüncü arasına giren Kolombiya şampiyon olacak ABD’ye, Hollanda Japonya’ya, İsviçre ev sahibi Kanada’ya, İsveç ise Almanya’ya boyun eğimişti.
 
Öte yandan 1995 ve 1991 Dünya Kupası’nda da 12 takım yer almış ve iki tane üçüncü üst tura çıkmıştı. 1995’te Danimarka ve Japonya, 1991’de de bir kez daha Danimarka ve Tayvan grup aşamasının hemen ardından elenmişti.
 
Öte yandan 2019 Dünya Kupası'nın en başarılı grupları A ve F Grupları oldu. A Grubu'ndan Fransa ve Norveç, F Grubu'ndan ise ABD ve İsveç son sekiz takım arasında yer aldı. Diğer gruplar ise sadece birer temsilci gönderebildi. Ayrıca gruplarını lider bitiren altı takım da yola devam ediyor.

İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.