Tribünde yeni rekor

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
ABD ile Şili arasında oynanan mücadeleyi yerinden izleyen 45.594 taraftar yeni bir rekora imza attı.
16/06/2019 - 22:28
2019 Dünya Kupası’nda taraftar rekoru kırıldı.
 
Turnuvanın açılış maçı olan Fransa – Güney Kore mücadelesini Parc des Princes’te 45.261 taraftar izlemişti. O günden sonra oynanan maçlarda bu rakam geçilememişti.
 
İkinci grup maçlarının sonuncusunda yeni bir rekor kırıldı. Bir kez daha Paris’te oynanan bir maçı; ABD – Şili karşılaşmasını 45.594 taraftar izledi. Parisli fubolseverler ev sahibi Fransa’nın maçı olmamasına rağmen, son şampiyon ABD’yi izlemek için tribünleri doldurdu. Karşılaşmanın Pazar günü öğleden sonra oynanması da taraftar sayısını arttıran etkenlerden biriydi.
 
Parc des Princes turnuvaya ev sahipliği yapan stadyumlar arasında en yüksek ikinci kapasiteye sahip. 48.583 kapasiteli stadyumda bundan sonra bir ikinci tur ve bir çeyrek final maçı daha oynanacak. Fransa grubunu lider bitirirse ve ikinci turu geçerse çeyrek final maçını Paris’te oynayacak. Paris’teki iki karşılaşma da hafta içine (Pazartesi ve Cuma) denk gelecek.
 
Öte yandan turnuvanın en yüksek kapasiteli stadı Parc Olympique Lyonnais'te henüz maç oynanmadı. Lyon şehri iki yarı final ve final maçına ev sahipliği yapacak.
 


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.