Solo’dan ABD’ye eleştiri

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
ABD’nin eski kaptanı Hope Solo, bir kez daha finale yükselen takımını eleştirdi.
03/07/2019 - 23:57
2019 Dünya Kupası’nın ilk finalisti ABD oldu. İngiltere’yi 2-1 mağlup eden ABD, üst üste üçüncü defa final oynayacak.
 
ABD’de ülke çapında sevinç hakimken eski kaptan Hope Solo adeta acı konuştu! Solo, İngiltere karşısında oynanan oyunu eleştirdi. 37 yaşındaki Solo, 2-1’lik İngiltere galibiyeti esnasında olumsuz durumlar olduğunu söyledi.
 
Football Daily Podcast’te konuşan Solo, “Bu 90 dakikalık bir performans değildi çünkü korku duygusu hakimdi. Savunma futbol oynamayı seviyoruz, özellikle de bir gol attığımızda. Bunu neden yaptığımızı bilmiyorum ama daha fazla gol atmak için uğraşmamız gerektiğini düşünüyorum. Mesela Carli (Lloyd) uygun bir fırsat yakalamıştı ama vurmamayı tercih etti. Oysa orada maçı bitirecekti” dedi.
 
“Bu oyun düşüncesini anlayabiliyorum. Bu bir taktiktir. Fakat gol atarsan maçı bitirirsin” diyen Solo, teknik direktör Jill Ellis hakkında da ilginç ifadeler kullandı. Solo, tecrübeli teknik direktörün ABD kadrosundan gerektiği kadar faydalanamadığını savunurken “Geçmişte yaptığım yorumlar benim başımı belaya soktu. Yine de Ellis’in futbol tarzından hoşlanmıyorum” dedi.
 
2015’te ABD ile Dünya Kupası’nı kaldıran Solo, “Bizim DNA’mızda savunma yaparken geri düşmek var. Oysa farkı açmak için pozisyon üretecek, topa sahip olabilecek kalitede bir takımımız var. Fakat bence bu korku, başınızdaki liderle başlar” ifadelerini kullandı.
 
Yaptığı eleştirilerin ABD’de gülünç bulunduğunu söyleyen Solo, “Ben sadece oyunu eleştirmek ve analiz etmek istiyorum” dedi.
 
Hope Solo tüm eleştirilerine rağmen ABD’nin Pazar günü Hollanda veya İsveç ile karşılaştığında dördüncü Dünya Kupası’nı kazanacağına inandığını söyledi. Takımda bazı sakatlıklar olduğunun altını çizen Solo, “Kulübedeki zenginlik nedeniyle olası eksiklerden endişe duymuyorum. Rose Lavelle harika bir oyuncuya dönüştü ama orta sahayı kontrol etmek için hâlâ  Lindsey Horan'a sahibiz. Megan Rapinoe da bazı oyuncuların bacaklarına ve dayanıklılığına sahip değil. Geçmişte bunu gördük. Bu yüzden Ellis’in Christen Press'i koyması harika bir hamle oldu” dedi.
 


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.