Rapinoe: Beyaz Saray’a gitmeyeceğim

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
ABD’nin kaptanı Megan Rapinoe, İspanya’ya attığı gollerden çok yaptığı açıklamayla gündeme geldi.
27/06/2019 - 03:56
ABD spor dünyası ile başkan Donald Trump arasındaki çatışmalar her geçen gün biraz daha keskinleşiyor. Colin Kaepernick, LeBron James gibi isimlerle başlayan tartışmanın ateşli savunucularından biri olan Megan Rapinoe, 2019 Dünya Kupası’ndan da sert açıklamalarını eksik etmedi.
 
Daha önce milli marş okunurken dizlerinin üstüne çökerek ırk ayrımcılığı ve polis şiddeti protestosuna katılan tecrübeli oyuncu, 2019 Dünya Kupası'nda da milli marş esnasından elini kalbine götürmeyerek sert tavrına devam etmişti.
 
Merak edilen ise olası bir Beyaz Saray ziyaretiydi. ABD’de bir spor geleneği olarak, şampiyon olan takımlar Beyaz Saray’ı ziyaret etmekte. 2019 Dünya Kupası’nın en büyük favorisi olan ABD Milli Takımı’nın da olası bir şampiyonluk halinde Beyaz Saray’a gidip gitmeyeceği merak ediliyor.
 
8by8 dergisine açıklamalarda bulunan kaptan Megan Rapinoe, Dünya Kupası’nı kazanmaları halinde düzenlenecek Beyaz Saray ziyaretine katılmayacağını söyledi.
 
 
Muhalif tavırlarıyla bilinen Rapinoe ayrıca “Sırtımızda büyük bir beklenti yükü var. Ancak bu bizi aynı zamanda en iyi halimize getiriyor. Sadece her maçımızı kazanmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
 
ABD Milli Takımı, 2015 Dünya Kupası’nı şampiyon olarak bitirmiş, devamında da Beyaz Saray’a gitmişti. O dönem ABD Başkanı Barack Obama’ydı. Kafilenin Obama ile çektiği selfie sosyal medyanın en çok paylaşılan karelerinden olmuştu.
 
 


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.