Neville’e tam destek

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
İngiltere’yi yarı finale çıkaran Phil Neville, önümüzdeki dönemde takımın başında kalacak.
04/07/2019 - 17:51
2019 Dünya Kupası’nda İngiltere’yi yarı finale çıkaran ama bu turda ABD’ye elenmenin önüne geçemeyen Phil Neville, futbol kamuoyundan tam not aldı.
 
İngiltere Futbol Federasyonu’nun kadın futbolundan sorumlu yöneticisi Sue Campbell yaptığı açıklamada, hem önümüzdeki sene Tokyo’da düzenlenecek olimpiyat oyunlarında hem de 2021’de İngiltere’nin ev sahibi olacağı Avrupa Şampiyonası’nda takımın başında Neville’in olacağını söyledi.
 
Campbell yaptığı açıklamada “İngiltere maçından sonra Phil ile konuştuk. Kendisi Tokyo’da ve 2021’de takımın başında olmak istediğini söyledi. O bizimle üç yıllık bir yolculuğa imza attı ve anlaşmaya bağlı görünüyor. Biz de onun görevini yapmasını çok isteriz. O harika bir yönetici. Onunla çalışacağımız için çok heyecanlıydım çünkü o hâlâ oyunun bir öğrencisi ve öğrenmek için çok hevesli. Açık fikirli olması onu özgün bir lider haline getiriyor” dedi.
 
 
Manchster United’ın ve İngiltere Milli Takımı’nın eski futbolcularından olan Neville, görevine 2018 yılında başlamıştı. Genç teknik adam, kariyerinde ilk defa bir takımın teknik direktörlüğün yapıyor.
 
Neville ABD yenilgisinin yaptığı açıklamada “Çarşamba sabahı büyük bir boşluk hissiyle uyandık. Kazanmaya geldiğimiz için bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Kendimize 24 saat zaman verdik. Sonra kendimize geleceğiz. Turnuvayı olabilecek en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Dünya Kupası’nda altı galibiyet alırsak bu bir rekor olur” ifadelerini kullandı.
 
 
İngiltere, 6 Temmuz günü Nice kentinde İsveç ile üçüncülük maçına çıkacak. 2015’te de yarı finale yükselen İngiltere, o turnuvada beş galibiyet elde etmişti. İngiltere ayrıca şu ana kadar attığı 12 golle en golcü Dünya Kupası’nı yaşıyor. Neville’in öğrencileri oynadıkları altı maçta sadece üç gol yedi. Bu gollerin ikisi son oynanan yarı final maçında ABD’den geldi.
 
 
Kaynak: https://www.bbc.com/sport/football/48859491


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.