Neville’den Kamerun’a sert sözler

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
İngiltere Teknik Direktörü Phil Neville, Kamerun maçının ardından rakiplerini sert sözlerle eleştirdi.
24/06/2019 - 01:31
2019 Dünya Kupası’nın ikinci tur maçında İngiltere, Kamerun’u 3-0 yenerek çeyrek finale yükseldi. Ada ekibi, rahat bir skorla turlasa da karşılaşma zaman zaman sertleşti.
 
90 dakikanın ardından konuşan İngiltere Teknik Direktörü Phill Neville ise alışılmışın dışında bir açıklama yaparak Kamerun’u sert sözlerle eleştirdi.
 
 
Neville şu ifadeleri kullandı:
 
''Yaşananlardan tamamen utanıyorum. Antrenörlüğe başladığımda Arsene Wenger bana 'Bir takım, antrenörünün aynasıdır’ demişti. Eğer sahadaki (Kamerun) benim takımım olsaydı, ki kesinlikle herhangi biri ileride benim oyuncum olamaz, bu tür davranışları nedeniyle bir daha asla İngiltere için oynamayazladı. Bazen oyunun devam edip etmeyeceğini bile anlayamadık. Yaşananlar futbol gibi değildi. Kazanmak güzel ama Dünya Kupası son 16 turunda görmek istediğim davranışlar bunlar değildi.
 
Ben keyif alamadım, oyuncular keyif alamadı. Oyuncularım konsantrasyonlarını olağanüstü bir şekilde korudular ama bu görüntüler dünyanın dört bir yanına yayılıyor. Dünyanın her yerinde futbol oynayan genç kızlar bu davranışları görüyor. Bana kalırsa, bunlar doğru değildi.
 
Benim kızım futbolcu olmak istiyor ama eğer maçı izlediyse şöyle düşüncektir: 'Hayır! Ben netbol oynamak istiyorum.'''
 
 
Neville'in açıklamaları İngiltere medyasında da tartışma konusu oldu. Kamerun'u Houghton, White ve Greenwood'un golleriyle yenen İngiltere, çeyrek finalde Norveç ile karşılaşacak.
 
 


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.