Montpellier’de rövanş zamanı

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
Brezilya ile Avustralya dört sene önce Kanada’da karşı karşıya gelmişti. O gün tur atlayan Avustralya, bu sefer yola devam etmek için kazanmak zorunda…
12/06/2019 - 22:42
Dört sene önce düzenlenen 2015 Dünya Kupası’nın ikinci tur eşleşmelerinin biri Brezilya ile Avustralya arasındaydı.
 
[size=90]Brezilya, E Grubu’nu gol yemeden lider olarak bitirmişti. Tüm maçlarını kazanan Sambacılar,  özlem duyduğu kupa zaferi için iddiasını ortaya koymuştu. 
[/size]Avustralya ise çok dişli bir grupta olmasına rağmen sadece Nijerya’yı yenebilmiş, diğer iki maçında puan kaybetmiş ama buna rağmen grubunu ikinci sırada bitirerek yola devam etmeyi başarmıştı.
 
İki takım Kanada’nın Moncton şehrinde karşı karşıya geldi. Maç öncesi favori Brezilya’ydı. Bu durum maça da yansıdı. Zaman zaman yoğun yağışın damga vurduğu maçta Brezilya üstünlüğü göze çarpıyordu. Sambacılar sayısız pozisyona girdi ama hiçbirinden sonuç alamadı. Hatta Formiga’nın bir topu da direkten döndü.
 
Son bölümde ani ataklarla pozisyon arayan Avustralya, aradığı golü 80. dakikada buldu. Kaptan Lisa de  Vanna’nın sol ayağıyla çektiği şut, Brezilya kalecisi Luciana’dan döndü. Boşta kalan topu filelere 24 yaşındaki Kyah Pam Simon filelere yolladı. Bu gol Avustralya’ya turu getiriken, Brezilya’ya da dönüş bileti aldırdı.
 
İki takım bu maçtan yaklaşık dört sene sonra bir kez daha karşılaşacak. Bu sefer grup aşamasındalar. Fakat Avustralya için işler şimdiden zora girdi. İlk maçında İtalya’ya 2-1 yenilen Okyanusya temsilcisi, Brezilya’dan en az bir puan çıkarmak zorunda. Sambacılar ise kazanarak hem liderlik yolunda rahatlamak hem de dört sene önce yoluna taş koyan takıma zorluk çıkarmak istiyor.
 
Avustralya - Brezilya maçı 13 Haziran günü saat 19.00’da oynanacak.

İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.