Kupada yeni bir rekabet

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
Hollanda ve Japonya, 2015’ten sonra bir kez daha ikinci turda karşı karşıya gelecek.
24/06/2019 - 22:02
2019 Dünya Kupası’nın son ikinci tur maçı Hollanda ile Japonya arasında oynanacak. İki takım dört yıl önce Kanada’da da aynı turda karşı karşıya gelmişti.
 
İki takım dört yıl önce karşı karşıya geldiğinde oldukça zıt noktalardaydı. Japonya, bir önceki turnuvanın şampiyonu olarak Kanada’ya gelmişti. Hollanda ise tarihinde ilk kez Dünya Kupası’nda yer alıyordu.
 
Gruplardan çıkarken de iki takım birbirlerinden farklı hikayeler yaşadılar. Japonya grubunu üçte üç yaparak lider bitirdi. Hollanda ise grubunu üçüncü sırada biterek tek bir galibiyetle adını ikinci tura yazdırdı.
 
Vancouver’daki maçta da bu sebeplerden dolayı favori Japonya’ydı. İki takım tıpkı 2019’da olacağı gibi yine ikinci turda sahaya çıkan son ekiplerdi.
 
Japonya 10. dakikada Saori Ariyoshi’nin golüyle öne geçti. İlk yarı 1-0 sona erdi. Uzun süre boyunca skor sabit kaldı. Asya temsilcisini rahatlatan gol 78. dakikada Mizuho Sakaguchi’den geldi. Hollanda maçın sonlarında Kirsten van de Ven ile umutlansa da süre  yetmedi. Karşılaşmayı 2-1 kazanan Japonya çeyrek finale çıktı, devamında da finale kadar yürüdü. Fakat finalde ABD, Asya ekibini 5-2 yenerek kupaya uzandı.
 
Japonya ve Hollanda 2019 Dünya Kupası’nın ikinci turunda Rennes’de karşı karşıya gelecek..
 


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.