Kamerun son nefeste

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
E Grubu’nun üçüncülüğü için mücadele eden Kamerun ile Yeni Zelanda’dan gülen son dakika golüyle Afrika temsilcisi oldu.
20/06/2019 - 21:14
En iyi dört üçüncü arasına girmek ve ikinci tura yükselmek isteyen Kamerun ile Yeni Zelanda, Montpelller’de final niteliğinde bir maça çıktı.
 
İki takımın da kontrollü bir futbol tercih ettiği ilk 45 dakikada gol sesi çıkmadı.
 
İkinci yarıda Kamerun golü buldu. 57. dakikada gelişen atakta Ajara Nchout Njoya topu ağlara yolladı: 1-0. Fakat Afrika ekibi için işler iyi gitmedi. Gittikçe sıklaşan Yeni Zelanda baskısında, Afrika ekibinin savunma oyuncusu Marie-Aurelle Awona, 80. dakikada topu kendi ağlarına yolladı.
 
 
Bu skor iki takıma da yaramayacak, daha çok D Grubu üçüncüsü Arjantin’i sevindirecekti. Kalan sürede gol arayan iki takımdan gülen Kamerun oldu. İlk golün sahibi Njoya, son dakikada bir kez daha sahneye çıktı ve takımını galibiyete taşıdı.
 
 
2-1 sona eren maçın ardından Kamerun grubunu üçüncü bitirdi. Afrika ekibinin en iyi dört üçüncü arasına da girmeyi başardı. Kamerun ikinci turda İngiltere veya ev sahibi Fransa ile karşılaşacak.
Oynadığı 15. Dünya Kupası maçını da kazanamayan Yeni Zelanda ise puansız olarak evine döndü.
 
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: Ajara Nchout Njoya
 
Kamerun üst üste ikinci defa gruptan çıkmayı başarırken başrol Ajara Nchout Njoya’ya aitti. Attığı gollerle tartışmasız şekilde maçın yıldızı olan 26 yaşındaki oyuncu ülkesine hayat veren isim oldu.
 
Maçta akılda kalan an: Son dakika draması
 
Kamerun’un attığı son dakika golü Afrika ekibini üst tura çıkarırken, hayal kırıklığına uğrayan Yeni Zelanda’dan çok grupta yer almayan Arjantin oldu. Bir önceki gün 3-0’dan 3-3’e gelen maçla turnuva tarihine eşsiz bir öykü sokan Arjantin, Kamerun’un attığı son dakika golüyle en iyi üçüncüler arasına girme şansını kaybetti.
 
 

İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.