İngiltere güç bela

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
İngiltere sayısız fırsattan yararlanamadığı maçta Arjantin’i tek golle geçti.
14/06/2019 - 23:51
Dünya Kupası organizasyonlarının iki ezeli rakibi İngltere ve Arjantin Le Havre’da karşı karşıya geldi.
 
İngiltere maçın ilk dakikalarından itibaren baskını hissettirdi. Gol pozisyonlarına girmek için vakit kaybetmeyen Phil Neville’in öğrencileri, 28. dakikada bir de penaltı kazandı. İskoçya maçında penaltıdan fileleri havalandıran Nikita Parris, bir kez daha topun başına geçti ama bu sefer kaleci Correa’ya takıldı. Correa, bu turnuvada penaltı kuratran üçüncü kaleci oldu.
 
 
Karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 sona erdi.
 
İngiltere maçın ikinci yarısında da pozisyonlara girdi ama Correa’yı aşmakta zorlandı. Kilit, 61. dakikada çözüldü. Mead’ın geliştirdiği atakta Taylor topu ağlara yollayan isim oldu. Kalan sürede başka gol olmayınca İngiltere zorlu maçta üç puan çıkarmasını bildi.
 
 
Bu sonuçla İngiltere grupta liderliğe otururken, Arjantin yola devam etmek için gözünü Çarşamba günü oynayacağı İskoçya maçına dikti. D Grubu'ndaki son maçlar 19 Haziran günü 22.00'de oynanacak.
 
Maçın öne çıkan oyuncusu: Vanina Correa
Arjantin yenildi ama herkesi büyüleyen isim Tangoculardan çıktı. 35 yaşındaki Vanina Correa, İngiltere hücumlarına karşı çok iyi direndi. Bir penaltı kurtardı, onun dışında da Parris, Mead, Taylor gibi isimlerin şutlarında gol izni vermedi. Buna rağmen 61. dakikada gelişen hızlı hücumda yapacak pek fazla bir şeyi yoktu. Arjantin yenildi ama Corre birçok futbolseverin gönlünü kazandı.
 
Maçta akılda kalan an: Kontra golü
Arjantin gücünü bilerek oynayan bir takımdı. İlk maçta Japonya'ya dirndiği gibi, İngiltere karşısında da iyi savunma yaptı. Bir puan çok değerli olacaktı ama yarım saat kala kazanmayı düşündüler. 0-0 devam eden bir İngiltere maçında savunmada az oyuncuyla yakalanan Arjantinliler, kalelerinde golü görmek zorunda kaldılar. 
 

İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.