Glastonbury’de Dünya Kupası coşkusu

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
Dünyanın sayılı festivallerinden biri olan Glastonbury, bir sahnesini İngiltere – Norveç maçına ayıracak.
25/06/2019 - 22:52
2019 Dünya Kupası’na gösterilen ilgi giderek büyümeye devam ediyor. Turnuva ilerledikçe, özellikle yola devam eden takımların ülkelerinde heyecan, merak ve izlenme sayıları artıyor.
 
İngiltere de bu ülkelerden biri. İngilizler, milli takımlarının başarısına kayıtsız kalamadı. Milli takımın maçlarının izlenme oranları her geçen maç biraz daha artıyor. Son olarak dünyanın en önemli müzik festivallerinden biri olan Glastonbury, yaptığı açıklamayla programına milli maçı ekledi.
 
 
Glastonbury, bu sene 26-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. 28 Haziran’da ise İngiltere ile Norveç yarı finale çıkmak için karşılaşacak. Festival ekibi, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla İngiltere - Norveç maçının yayının yapılacağını duyurdu. Böylece festivala katılan futbolseverler, karşılaşmayı takip edebilecek.
 
Festivalin, karşılaşmayı programına alması ise milli oyuncu Georgia Stanway sayesinde oldu. 20 yaşındaki oyuncunun erkek kardeşi, festivale bilet alanlar arasındaydı. Bu nedenle çeyrek final maçını izleyemeyecekti. Stanway, Twitter'dan attığı tweet ile festival ekibinden maçın yayınlanmasını rica etti. Ekip de bu isteğe kayıtsız kalmadı.
 
 
Festivalde The Killers, The Cure, Tame Impala, The Chemical Brothers, The Charlatans, Kylie Minogue, Janet Jackson, Liam Gallagher, Miley Cyrus, Hozier, Anne-Marie, Tom Odell, Two Door Cinema Club, Michael Kiwanuka, The Mavericks, Morcheeba gibi gruplar ve şarkıcılar dört gün boyunca sahne alacak.
 
Festivalde daha önce 2010 Dünya Kupası'nda oynanan İngiltere - Almanya maçı gösterilmiş ve müzik performanslarının yer aldığı sahneler boş kalmıştı.
 
Kaynak: https://www.glastonburyfestivals.co.uk/england-womens-world-cup-quarter-final-to-be-shown-on-west-holts-screens/


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.