Fransa’da Leverkusen’in rövanşı

FİNAL
ABD - Hollanda
07 Temmuz 2019, Pazar - 18:00

3.LÜK MAÇI
İngiltere - İsveç
06 Temmuz 2019, Cumartesi - 18:00
Avustralya ile Norveç sekiz sene önce Almanya’da karşılaşmıştı. Şimdi Fransa'da yeniden kritik bir maça çıkacaklar.
22/06/2019 - 04:13
2019 Dünya Kupası’nda ikinci turun ortaya çıkan ilk eşleşmesi Avustralya ile Norveç arasındaydı. İki takım gruplardaki yerleri belli olduktan hemen sonra birbirleriyle oynayacaklarını öğrendiler. Avustralya ve Norveç en son 2011 Dünya Kupası’nda karşılaşmışlardı.
 
Sekiz sene önceki karşılaşa bir eleme turu maçı değildi. İki takım aynı gruptaydı. Fakat bir “tamam-devam” maçı oynayacakladı. İki takım da ilk iki maçlarında tek galibiyet alabilmişlerdi. Son maçlardan önce ise Brezilya gruptan çıkmayı garantilemişti. Leverkusen’deki karşılaşmada kazanan yola devam edecek,kaybeden eve dönecekti. Beraberlik ise Brezilya’dan daha az fark yiyen Avustralya’ya yarayacaktı.
 
Maçtan önce favori, daha önce Dünya Kupası’da kazanmış Norveç’ti. Avustralya yükselişte olan bir futbol ülkesiydi ama çeyrek finalden ötesini görememişti. Norveç'e gücü yetmeyebilirdi.
 
Karşılaşmaya da Avustralya sönük başadı. Norveç daha istekliydi  Falat ilk 45 dakika Norveç’in atakalarına rağmen 0-0 sona erdi.
 
Norveç 56. dakikada, 2019 kadrosunda da bulunan Elisa Thorsnes ile öne geçti. Fakat gol sevinci saniyeler kadar sürdü. Bir dakika içinde Kyah Simon skora yeniden denge getirdi. Bu golden sonra Norveç ataklarını sıklaştırdı. Hatta Ronning’in bir firikiği de direkten döndü. Fakat son sözü Carroll’un ortasında yine Simon söyledi.
 
Avustralya 2-1 kazanarak yola devam  etti. Norveç ise tarihinde ilk defa grup aşamasında elendi.
 
Norveç – Avustralya maçı 22 Haziran günü saat 22.00’de Nice kentinde oynanacak. Sekiz sene önceki maçta sahada olan Kerr, De Vanna, Herlovsen gibi yıldızlar bu karşılaşmada da kazanmak için terlerini dökecekler.
 


İlgili sayfalar


Gelecek Gwinn’de!

2019 Dünya Kupası’nın en iyi genç oyuncusu Giulia Gwinn seçildi.

Hollanda’ya teselli Veenendaal’dan

Dünya Kupası finalini kaybeden Hollanda’nın kalecisi Sari van Veenendaal, turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.